Společnost PROFISTAV slaví třicáté výročí úspěšného působení na českém trhu

  • Domů
  • Aktuality
  • Společnost PROFISTAV slaví třicáté výročí úspěšného působení na českém trhu

Společnost PROFISTAV slaví třicáté výročí úspěšného působení na českém trhu

22. 3. 2022

V roce 2022 si společnost PROFISTAV připomíná třicet let od svého založení. Za toto období se stala v oblasti stavebnictví respektovaným hráčem nejen v Pardubickém kraji, kde sídlí, ale generální dodávky staveb realizuje po celé České republice 

Stavby v hlavních oblastech pozemního stavitelství realizujeme již od roku 1992. Za dobu svého působení jsme se stali odborníky na inženýrské sítě, úpravny a čistírny vod, vodohospodářské stavby, občanské, průmyslové, zdravotnické, sportovní a zemědělské stavby, realizace úspor energií, sanace, skládky, demolice a sběrné dvory. Zaměřujeme se také na rekonstrukce budov a památkově chráněných objektů, které si žádají vysoce profesionální a citlivý přístup. Stavby dodáváme v rámci celé České republiky, zejména v Pardubickém, Královehradeckém, Středočeském kraji a kraji Vysočina. Mezi naše významné zákazníky patří mimo jiné Ministerstvo obrany České republiky, Pardubický kraj, Město Litomyšl, Vodárna Káraný nebo Povodí Labe.

Odbornost našich zaměstnanců a nadšení pro jejich práci jsou základem našeho úspěšného třicetiletého působení. Rozvoj jejich vzdělávání a kariéry podporujeme pravidelným školením. Řada našich zaměstnanců disponuje nejrůznějšími osvědčeními v rámci absolvování odborných školení nebo jsou autorizovanými inženýry a techniky v oblastech jako jsou pozemní stavby, vodohospodářské a dopravní stavby, technologická zařízení staveb a další. 

Kvalita našich staveb vychází z technického zázemí, použité technologie a pracovních postupů, které neustále inovujeme. Dále vyrábíme kvalitní plastová okna i dveře a ve vlastním lomu těžíme a prodáváme drcené kamenivo pro stavební účely. Dbáme na šetrné chování k životnímu prostředí a optimalizaci spotřeby energií i materiálů, proto recyklujeme stavební materiály a odpady pro další využití ve stavebnictví. 

Disponujeme moderním vozovým parkem s osobními i nákladními auty a stroji na zemní práci, které umožňují splňovat náročné požadavky stavebních zakázek. V loňském roce byla provedena rozsáhlá modernizace a obnova vozového parku. V nejbližší době plánujeme dokončení nové administrativní budovy v Cerekvici nad Loučnou, kam se přesunulo sídlo společnosti. Dále plánujeme investice do modernizace betonárny a pořízení recyklační linky stavebních odpadů. 

Za dobu své existence prošla akciová společnost PROFISTAV Litomyšl dynamickým vývojem. Společnost vznikla v roce 1992 pod názvem PROFISTAV s.r.o. a její personální základnu tvořili především bývalí zaměstnanci zaniklých Pozemních staveb v Litomyšli. Svůj dynamický rozvoj potvrdila již v roce 1998, kdy své působení společnost rozšířila daleko za hranice svého regionu.