Člen skupiny

SŠ ZAHRADNICKÁ A TECHNICKÁ LITOMYŠL – REKONSTRUKCE BUDOVY PRO ODBORNOU VÝUKU A PŘÍSTAVBA SKLENÍKU - VÍCEÚČELOVÁ BUDOVA

12. 2. 2019

SŠ ZAHRADNICKÁ A TECHNICKÁ LITOMYŠL – REKONSTRUKCE BUDOVY PRO ODBORNOU VÝUKU A PŘÍSTAVBA SKLENÍKU - VÍCEÚČELOVÁ BUDOVA

Na Střední škole zahradnické a technické v Litomyšli byla ve čtvrtek 31.1.2019 dopoledne za přítomnosti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a radního pro oblast školství Bohumila Bernáška slavnostně otevřena nová budova školy pro odbornou výuku včetně moderního skleníku, který umožní díky svým technologiím chov vzácných živočichů a rostlin. 

V rámci zakázky byla provedena rekonstrukce stávajícího objektu, který se nachází v západní části města Litomyšl. Jednalo se o přestavbu nedostavěné budovy závodní jídelny na školskou budovu navrženou jako dvoupodlažní, částečně podsklepenou budovu, kde bude probíhat odborná výuka žáků SŠZaT. Zajímavostí je, že budova má pochozí plochou střechu a může se pyšnit přístavbou tropického skleníku na výšku v severní části budovy. Z důvodů nedostatečné únosnosti podloží byly stávající základové konstrukce sanovány mikropiloty bez nutnosti injektáže. Tato technologie byla použita i pod novými základy pod skleníkem a výtahem.  Rekonstrukce byla realizována v období 09/2017 – 11/2018 a celkové náklady na rekonstrukci byly 29 858 097,- Kč bez DPH.


 

   

   


 

 

Další aktuality
Vysokomýtský 1/2 MARATON

Podporujeme sportovce

Energetické opatření ve firmě PROFISTAV Litomyšl, a.s.

Hlavním cílem realizace je snížení energetické náročnosti podnikatelské činnosti žadatele na základě souhrnu stavebních úprav na administrativní budově žadatele.  Tato úsporná energetická opatření jsou realizována s důrazem na ekologické a energetické účinky v souladu se zpracovaným energetickým posudkem.